Najciekawsze serie klocków LEGO – każdy może znaleźć coś dla siebie

Współczesne Klocki lego, czyli produkt wysokiej jakości w niskiej cenie!  są wyjątkowo rozwiniętą gamą produktów liczącą tysiące aktualnych zestawów, a także wielokrotnie więcej propozycji historycznych. Serie klocków LEGO mogą być tematyczne czy związane z określonym rodzaje konstrukcji, typem klocków. Praktycznie każdego roku pojawia się coś nowego, dlatego znalezienie ciekawego zestawu nie sprawia zwykle większych kłopotów. Jakie serie klocków LEGO cieszą się dużą popularnością, które stanowią wyjątkową rozrywkę dla wielbicieli? Sprawdź nasze propozycje.

Klocki LEGO dla dzieci nigdy się nie znudzą

W wielu domach pierwszym zestawem klocków dla dziecka nie są wcale proste drewniane kostki, ale LEGO Duplo w najprostszych wersjach. Potrafią być one na tyle ciekawe, że bawią się nimi także starsze dzieci oraz dorośli. Dla nieco starszych dzieci LEGO posiada setki inspirujących zestawów, które stwarzają możliwości niemal nieograniczonej zabawy. To klocki między innymi z serii:

– LEGO City,

– LEGO Minecraft,

– LEGO Speed Champions,

– LEGO Ninjago,

– LEGO Friends,

– LEGO Dots,

– LEGO Disney Princess,

– LEGO Star Wars,

– LEGO Marvel,

– LEGO Harry Potter.

Jeżeli w domu rośnie mały konstruktor, z pewnością w późniejszym czasie pokocha także LEGO Technics czy robotyczne zestawy do programowania z serii LEGO Mindstorms.

Artystyczne i kreatywne podejście do LEGO w wersji dla dorosłych

Choć praktycznie każde klocki LEGO odpowiednio wykorzystane mogą być atrakcyjną zabawką również dla dorosłych, niektóre serie dedykowane są właśnie starszym użytkownikom. Wstępem do nich mogą być wybrane zestawy LEGO Creator, w których można zbudować wyjątkowe budowle i modele. Niejako rozwinięciem tego pomysłu jest LEGO Architecture, gdzie powstające budowle są bogate w wyjątkowe detale, a ich wygląd do złudzenia przypomina prawdziwe odpowiedniki. Z kolei w zestawach z serii LEGO Art można wcielić się w prawdziwego klockowego artystę, który z wielu tysięcy drobnych elementów tworzy niezwykłe dzieło sztuki, często inspirowane prawdziwymi arcydziełami.