Szukasz pomysłu na prezent Wybierz klocki Lego!

Pomysł na prezent uniwersalny? Klocki Lego!

Zastanawiasz się co kupić swojemu maluchowi albo jakiemuś innemu dziecku? Klocki Lego z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę! Na rynku można znaleźć przeróżne zestawy klocków, z różnych linii i serii. Większe i mniejsze zestawy, pozwalające na budowanie różnych budynków, obiektów i pojazdów. Zestawy ze standardowych klocków, które są stosunkowo nieduże, przeznaczone są do zabawy dla nieco starszych dzieci. Dla maluchów są klocki Lego Duplo, które są zdecydowanie większe, dzięki czemu ryzyko zadławienia jest zminimalizowane praktycznie do zera. Wybierając zestaw klocków, warto uwzględnić zainteresowania dziecka. Jeżeli masz taką możliwość, możesz wybrać się z dzieckiem na zakupy i wspólnie wybrać klocki, które najbardziej ucieszą malucha.

Klocki – prezent dla dzieci w praktycznie każdym wieku

Klocki Lego są zabawką, którą kochają zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Maluchy, jak i dzieci w wieku szkolnym. Nawet dorośli chętnie wracają do swoich zestawów z czasów dzieciństwa, którymi bawili się jako dzieci. Klockami można bawić się samemu i w grupie. Dzięki temu niezależnie od tego, czy dziecko ma rodzeństwo, czy też jest jedynakiem, zawsze będzie mogło miło spędzić czas, budując z klocków przeróżne rzeczy. W tym miejscu warto zaznaczyć, że choć klocki Lego służą przede wszystkim do składania konkretnych obiektów, to nie warto ograniczać się wyłącznie do wykonywania tej czynności. W końcu klocki mogą stać się walutą podczas zabawy w sklep, jedzeniem dla innych zabawek lub też towarem w hurtowni budowlanej. 

Zachęcaj dziecko do szukania różnych możliwości zabawy. Dzięki temu maluch będzie rozwijał swoją kreatywność i wyobraźnię. Może dziecko zbuduje coś z klocków, a następnie postara się to narysować? Możliwości są naprawdę praktycznie nieograniczone! Dlatego też, jeżeli twoja pociecha będzie wykorzystywać klocki w jakiś niestandardowy sposób, nie przeszkadzaj jej w takiej zabawie. Co więcej – może twoje dziecko cię zaskoczy i odkryje jakąś ciekawą zabawę, w której ty również będziesz mógł uczestniczyć?